Erdogan ‘godet’ Bidenin: “Raportet tona nuk mund të vazhdojnë më kështu!”

Presidenti Erdogan dhe presidenti amerikan Biden u takuan në Romë. Takimi, i cili ishte i një rëndësie kritike për shkak të krizës së F-35, S-400 dhe mbështetjes së Uashingtonit ndaj PKK/PYD, zgjati 1 orë e 10 minuta.

Duke folur pas takimit, Erdogan deklaroi se shprehin keqardhjen e tyre për mbështetjen e dhënë nga SHBA ndaj PKK/PYD-në dhe tha se procesi sigurisht nuk do të vazhdojë kështu.

Pas Samitit të Liderëve të G20-ës, Presidenti Recep Tayyip Erdoğan vlerësoi samitin dhe takimet dypalëshe që zhvilloi në kuadër të samitit. LAJMI I PLOTE