Erdogan ia tërhek veshin Dodikit, ja veprimi fundit nga presidenti turk

Erdogan ia tërhek veshin Dodikit, ja veprimi fundit nga presidenti turk

Anëtari i presidencës së BeH-së, Milorad Dodik, udhëton të martën për në Ankara, ku do të diskutojë për situatën aktuale me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan.

Në ditët në vijim, dy anëtarë të tjerë, Zheljko Komshiq dhe Shefik Xhaferovic, mund të kenë takime me Erdogan, bën të ditur agjensioni lajmeve boshnjake, Patria. LAJMI I PLOTE