Ish-komandanti i FSK-së alarmon vendin: “Vuçiç po rekruton mercenarë rusë për t’i sjellë në veri të Kosovës!”

Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, thotë se prezenca ruse në veri të Kosovës është e përditshme.

Kastrati deklaroi se ka informacione se presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe ministri i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, janë duke rekrutuar mercenarë rusë për t’i sjellur në veri të Kosovës. LAJMI I PLOTE