Izraeli prezanton helikopterin e parë luftarakë pa pilot

Izraeli prezanton helikopterin e parë luftarakë pa pilot

Firma izraelite e hapësirës ajrore Steadicopter ka zbuluar helikopterin e saj unik plotësisht elektrik pa pilot për përdorime ushtarake dhe civile.

Sipas një njoftimi për lajmet e kompanisë, Black Eagle 50 Electric më i ri, fuqizohet nga motorë elektrikë dhe i projektuar për një gamë të gjerë misionesh të zbatimit të ligjit, detar, civil dhe të fshehtë. LAJMI I PLOTE