Jep dorëheqjen ministri i njohur: U kap duke u puthur me asistenten e tij

Jep dorëheqjen ministri i njohur: U kap duke u puthur me asistenten e tij

Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij pasi u filmua duke u puthur me asistenten e tij, Gina Colangelo.

Pas publikimit të pamjeve ku Hancock, shihet në momente i n time me sekretaren, fillimisht zgjodhi të kërkonte falje, veprim i cili u pranua dhe nga Kryeministri Boris Johnson.