“Kosova është zemra e Serbisë!”/ Serbët e ndalojnë në rrugë eurodeputetën që e përkrah Kosovën

“Kosova është zemra e Serbisë!”/ Serbët e ndalojnë në rrugë eurodeputetën që e përkrah Kosovën

Eurodeputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon po qëndron në Serbi, nga ku ka drejtuar kritika të ashpra për presidentin serb, Aleksandar Vuçiq dhe e ka kritikuar po ashtu raportin e sivjetmë të Komisionit Evropian për Serbinë.

Gjatë vizitës në Loznicë, një grup serbësh e pritën atë duke bërtitur “Kosova është zemra e Serbisë”. N1 nga vendi i ngjarjes raportoi se një takim i saj ishte shtyrë. LAJMI I PLOTE