LAJMI FUNDIT: Jepet alarmi për bombë në kryeqytetin evropian, qytetarët largohen në panik

Rikthehet m akthi i t er ro r izmit në Paris. Trafiku hekurudhor u ndërpre, ndërsa stacioni Gare du Nord është ev a kuuar pas një alarmi për b o mbë.

Mediat vendase raportojnë se policia u kërkoi të gjithëve të largoheshin nga stacioni i trenit që lidh veriun e vendit me kryeqytetin francez dhe bllokoi të gjitha autokolonat për kontrolle. LAJMI I PLOTE