LAJMI FUNDIT: Rusia dërgon avionët bombardues në Bjellorusi pas tensioneve me Poloninë

Rusia ka dërguar dy aeroplanë b0mbardues në hapësirën ajrore të Bjellorusisë në kohën e rritjes së tensioneve të kësaj të fundit me Poloninë për krizën me emigrantë në kufirin e përbashkët.

Ministria ruse tha se b0mbarduesit e tipit “Tu-22M3” e patrulluan hapësirën ajrore dhe ndihmuan në testimin e sistemit të përbashkët të mbrojtjes ajrore të Bjellorusisë e Rusisë, shkruan Independent, transmeton Gazeta Express. LAJMI I PLOTE