Njihuni me çiftin shqiptar që u kurorëzuan me uniformën e Ushtrisë së Kosovës!

Njihuni me çiftin shqiptar që u kurorëzuan me uniformën e Ushtrisë së Kosovës!

LAJMI ESHTE 3 VITE ME PARE/ Një çift kosovar nga fshati Manastirc i Ferizajit kanë zgjedhur ditën e sotme historike të votimit të Ushtrisë së Kosovës për tu kurorëzuar.

Të veshur me uniformë ushtarake, Izjadini dhe Jetmira kanë zgjedhur këtë datë dhe këtë veshje speciale për të ndërruar statusin e tyre të jetës.

“Jemi shumë të emocionuar dhe njëkohësisht krenar që 14 dhjetori i vitit 2018 do na kujtoj gjithmonë kurorëzimin e dashurisë tonë dhe datën kur Republika e Kosovës formoi Ushtrinë.

Lavdi të rënëve të UÇK-së që i kushtuan jetën lirisë dhe të gjithë atyre që kontribuan.