Pamjet e pabesueshme bëjnë xhiron e botës: Zjarr në oqean (VIDEO)

Pamjet e pabesueshme bëjnë xhiron e botës: Zjarr në oqean (VIDEO)

Një fenomen i pabesueshëm është parë në Gjirin e Meksikës, ku është parë z jarr në mes të oqeanit. Kompania shtetërore e naftës e Meksikës tha se një z jarr i shkaktuar nga një këputje në një tubacion gazi nënujor në Gjirin e Meksikës ka përfunduar me sukses, por videot që tregojnë përpjekjet për të shuar atë bënë xhiron e rrjetit.

“Z jarri në det u shua në 10:45 pas mëngjesit pas një rrjedhje gazi rreth 500 metra nga një platformë shpimi”, shkruajti në Twitter zyrtarët e Ministrisë së Industrisë meksikane. Sipas tyre nuk pati asnjë l ëndim dhe u deshën rreth 5 orë për të sjellë situatën nën kontroll.