Pas rusëve, tani kapen 5 spiunë çekë: Çfarë po ndodhë në Shqipëri?!

Pas rusëve, tani kapen 5 spiunë çekë: Çfarë po ndodhë në Shqipëri?!

Drejtoria e Antiterorit i ka kërkuar prokurorisë që të nisë hetimet për 5 shtetas çekë pasi dyshohet se janë spiunë. Bëhet me dije se 5 çekët që qëndruan 10 ditë në Shqipëri erdhën gjatë kohës që në vendin tonë zhvillohej stërvitja ushtarake e trupave të NATO-s, Defender 21.

Dyshimet për ta kanë ardhur pasi ata kanë qendruar pranë bazës ushtarake në urën Vajgurore. Ka të dhëna se cekët kanë hyrë në Shqipëri me 1 maj 2021, nga Rinasi dhe njëri prej tyre konkretisht, Filip Carek ka marrë një makinë me qira me të cilën ka udhëtuar në qytete të ndryshme të vendit bashkë më miqtë e tij. VAZHDONI KETU PER LAJMIN E PLOTE