Rusia duhet të dridhet!/ SHBA do të dërgojë helikopterët luftarak ‘MI-17’ në Ukrainë?!

Rusia duhet të dridhet!/ SHBA do të dërgojë helikopterët luftarak ‘MI-17’ në Ukrainë?!

Shtetet e Bashkuara po konsiderojnë t’i ofrojnë Ukrainës më shumë armë, duke përfshirë helikopterët Mi-17 që më parë i përkisnin Forcave Ajrore afgane, raportoi CNN të hënën.

Më 22 nëntor, CNN raportoi se administrata Biden po mendon dërgimin e këshilltarëve ushtarakë dhe pajisje të reja në Ukrainë, ndërsa Rusia po ndërton forcat pranë kufirit. LAJMI I PLOTE