Tërmet i fortë e godet Serbinë: Shikoni videon se si ‘shkundet’ kryeqyteti serb!

Tërmet i fortë e godet Serbinë: Shikoni videon se si ‘shkundet’ kryeqyteti serb!

Një tërmet i fortë prej 3.9 ballë të shkallës Rihter ka g0ditur rajonin e Mlladenovcit në Beograd të Serbisë, ka bërë të ditur qendra sizmologjike e Evropës.

Tërmeti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:30, rreth 44 kilometra në verilindje të Beogradit.

“Gjithçka shkundej. Shumëkujt i kanë rënë fotografitë dhe sendet nga vitrinat”, ka thënë një qytetar nga Mlladenovci. VIDEO