Turqia nga toka, Rusia nga qielli: Bombardohet shteti i njohur (VIDEO)

Turqia është duke dërguar një numër të madh ushtarësh dhe mjetesh të rënda ushtarake në kufi me Sirinë në kuadër të një përgatitjeje për të ndërhyrë sërish me ushtri në zona të tjera të veriut të Sirisë.

“Milliyet” raporton se një numër i madh tankesh dhe mjetesh të blinduara janë pozicionuar tashmë në kufi me Sirinë duke pritur urdhrin e komandantëve për të ndërhyrë, megjithatë përballë shihet një problem shumë i madh për Turqinë. LAJMI I PLOTE