Ukraina i tregon muskujt: Me dronët e blerë nga Turqia e bombardon armën e njohur ruse

Një video e një fluturakeje pa pilot të prodhuar nga Turqia (UCAV), përkatësisht Bayraktar TB2, duke sh katërruar një ar më kundërajrore të prodhimit rus u bë virale në internet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet, që tregojnë një skenë të njohur nga Siria dhe Azerbajxhani, u shpërndanë këtë herë nga Forcat e Armatosura të Ukrainës të martën. VIDEO