VIDEO: Macron e shtyn me muskuj Boris Johnsonin, tensionohet situata!

VIDEO: Macron e shtyn me muskuj Boris Johnsonin, tensionohet situata!

Downing Street hodhi poshtë pretendimet franceze që Boris Johnson dhe Emmanuel Macron kanë arritur një marrëveshje për të zgjidhur përplasjet rreth peshkimit – duke këmbëngulur se Parisi duhet të tërhiqet nga këcrënimet për hakmarrje.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kryeministri britanik dhe Macron folën për më shumë se 30 minuta në margjinat e samitit të G20 në Romë, pasi përplasjet rrezikojnë të dalin jashtë kontrollit. VIDEO