VIDEO: Tifozët serbë me thirrje nacionaliste dhe raciste ndaj Kosovës dhe shqiptarëve

VIDEO: Tifozët serbë me thirrje nacionaliste dhe raciste ndaj Kosovës dhe shqiptarëve

Kampioni i Kosovës në hendboll, Besa Famga ka zhvilluar ndeshjen e parë të rrethit të dytë në EHF Cup ku pësuan humbje 28:25. Pejanët ishin mysafirë të skuadrës nga Bosnja e Hercegovina “Borci” të Banja Lluka, ku edhe njëherë janë pritur në mënyrën më të keqe të mundshme.

Tifozët vendas si gjithmonë kanë bërë thirrje nacionaliste dhe raciste ndaj Kosovës dhe shqiptarëve. Por përkundër këtyre thirrjeve, delegati i ndeshjes dhe gjyqtarët sllovak nuk e ndërprenë ndeshjen. VIDEO