Vuçiç jep alarmin para Amerikës dhe Britanisë: Ushtria e Kosovës do të ndërhyjë përsëri në Veri

Vuçiç jep alarmin para Amerikës dhe Britanisë: Ushtria e Kosovës do të ndërhyjë përsëri në Veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha mbrëmë se është e sigurt se institucionet e Kosovës po kërkojnë mënyra të reja për të ndërmarrë veprime në veri të vendit.

Ai u bëri thirrje evropianëve që tha se kanë ndikim, “t’u thonë të mos e bëjnë këtë”, transmeton Gazeta Express.

Ai njoftoi se do të shkojë në Glasgow dhe se do të takohet me kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson, si dhe me zyrtarë të tjerë. LAJMI I PLOTE