Zbulohen prapavijat: Albin Kurti u kërcënua me vrasje nga Vuçiçi?!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë ditës së djeshme është kërcënuar nga persona ende të panjohur për publikun. Informata për kërcënim ndaj kryeministrit Kurti, ka ardhur nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës (AKI).

Pas këtyre informacioneve, shumë forca të Njësisë Speciale, u panë mbrëmjen e së mërkurës, tek shtëpia e kryeministrit. Ish-zëvendësministri i MPB-së dhe eksperti i sigurisë, Hajrullah Tërnava në një prononcim për gazetën “Bota sot” ka folur për kërcënimet ndaj kryeministrit Albin Kurti. LAJMI I PLOTE