Rusia prezanton tankun robot: “E fluturon armikun në ajër me vetëm një raketë!”

Rusia prezanton tankun robot: “E fluturon armikun në ajër me vetëm një raketë!”

Ushtria ruse ka publikuar një video të amrës së saj më të re të rëndë, gjatë përpjekjes për të f0rcuar dhe avancuar arsenalin e saj ushtarak.

Kompania KaIashnikov ka publikuar videon mbresëlënëse të tankut robot, i cili hedh në erë një shtëpi të
punuar nga bllokat e betonit me vetëm një r aketë.VIDEO