Rusia tregon muskujt: Publikon pamjet nga stërvitja ushtarake nëpër borë

Rusia tregon muskujt: Publikon pamjet nga stërvitja ushtarake nëpër borë

S na jp eret dhe oficeret e inteligjeses se ushtrise ruse jane duke realizuar s tervitje ushtarake naper bore,
ku me kete presidenti rus, Putin, po e ngjalle ate mundesi qe Ukrainen “ta mer ne dore” gjate dimrit.

Ushtaret jane pare duke vepruar me a utomjete te debores, duke u bere gati per nje lutfe ndaj ukrainasve, ne kushte estreme -10 grade celsius.

Kjo stervitje ne Arktitk, ne rajonin e Murmanskut, vjen menjehre pasi tesnionet ne Europen Lindoren jane ne piken maksimale.